NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCY (14.04.2024r.)

1.  Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów.
  2.  Trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzimy w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Pragnę zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.
  3. W ubiegłą niedzielę na Caritas zebraliśmy 584,30zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  4.  Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP święto Chrztu Polski.
  5. W tym tygodniu w Nowej Wsi będą odprawione: w środę nabożeństwo do św. Józefa; w czwartek nabożeństwo do MB Miłosierdzia.
  6.  W piątek (jak w 19 dzień każdego miesiąca) przypada w naszej diecezji Dzień Świętego Józefa  – dzień  szczególnej modlitwy w parafiach i w rodzinach do św. Józefa. Po Mszy w Nowej Wsi będzie odprawione nabożeństwo do św. Józefa a w aktualnym numerze Opiekuna znajdują się propozycje modlitwy rodzinnej w domach.
  7.  W tym roku ofiary na Daninę diecezjalną złożyło prawie 2/3 rodzin parafii. Serdeczne Bóg zapłać rodzinom, które wywiązały się z tego obowiązku wobec naszej diecezji.
  8.  Caritas naszej diecezji prowadzi pomoc żywnościową „FEAD”. W skład paczki żywnościowej wchodzą następujące produkty: groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy, makaron jajeczny świderki, mąka pszenna, kasza jęczmienna, płatki owsiane, herbatniki maślane, kawa zbożowa rozpuszczalna, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, szynka wieprzowa mielona, szynka drobiowa, pasztet wieprzowy, szprot w oleju, cukier biały, olej rzepakowy, fasolka po bretońsku.  Kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej to: dla osoby samotnie gospodarującej – 2 056,40 zł a w rodzinie 1 590 zł na osobę.   Rodziny lub osoby chcące skorzystać z tej pomocy powinny udać się do lokalnego GOPS-u lub MOPS-u po odpowiednie skierowanie, które należy dostarczyć do kancelarii parafialnej.
  9.  Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i rozebranie Grobu Pańskiego. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę uprzejmie proszę w Nowej Wsi o g. 9,oo rodziców kandydatów do bierzmowania a w Koźmińcu panie: Wiesławę Bączyk, Łucję Młynarczyk, Barbarę Zięcinę.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzmy obfitości łask Zmartwychwstałego Pana i opieki Matki Najświętszej.