xrdadacz@wp.pl

NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCY (21.04.2024r.)

1.  W Ewangelii czwartej Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza. W IV Niedzielę Wielkanocy przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.
  2. W ubiegłą niedzielę na Fundusz Gospodarczy zebraliśmy w Nowej Wsi 2708,14zł a w Koźmińcu 2056,11zł + indywidualne ofiary w wysokości 10 000zł i 1000zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  3. W środę o g. 18,oo ks. Biskup Łukasz Buzun udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszam na tę Mszę nie tylko rodziny kandydatów do bierzmowania ale i wszystkich Parafian. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców, świadków bierzmowania i wszystkich chętnych odbędzie się w kościele w Nowej Wsi w poniedziałek o g. 19,3o. Będzie spowiadało trzech kapłanów.
  4.  W czwartek odbędzie się spotkanie Grupy Modlitwy św. o. Pio, które rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu o g. 18,15.
  5.  W przyszłą sobotę po Mszy w Nowej Wsi w Domu Katechetycznym odbędzie się nauka dla rodziców i chrzestnych, którzy zamierzają ochrzcić swoje dziecko w maju.
  6. Spowiedź dla dzieci Pierwszokomunijnych odbędzie się w sobotę o g. 10,oo.
  7.  W przyszłą niedzielę w Nowej Wsi, w czasie Mszy św. o g. 11,oo dzieci z klasy III przystąpią do Pierwszej Komunii św. Uprzejmie proszę, aby w tej Mszy św. wzięły udział rodziny dzieci przystępujących do I – Komunii, a pozostałych wiernych proszę o uczestniczenie we Mszy w sobotę lub w niedzielę o g. 8,oo.
  8.  Caritas naszej diecezji prowadzi pomoc żywnościową „FEAD”.  Kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej to: dla osoby samotnie gospodarującej – 2 056,40 zł a w rodzinie 1 590 zł na osobę. Rodziny lub osoby chcące skorzystać z tej pomocy powinny udać się do GOPS-u po odpowiednie skierowanie, które należy dostarczyć do kancelarii parafialnej do czwartku.
  9.  Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” przeprowadzi zbiórkę elektrośmieci w parafiach naszego regionu dnia 29 kwietnia br. Dochód z akcji przeznaczony jest na wsparcie polskich misjonarzy. Osoby posiadające zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny mogą dostarczyć go na parking przed kościołem w Nowej Wsi w dniu 29 kwietnia z rana (w przyszłą niedzielę podam dokładnie, do której godziny).
  10.  Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę uprzejmie proszę w Nowej Wsi rodziców dzieci z klasy II a w Koźmińcu panie: Małgorzatę Oleśków, Sylwię Marciniak, Anetę Panek.
  11. Wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia powierzajmy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.
  12. Zapowiedź przedślubna: Tomasz Panek (parafia Nowa Wieś) i Julia Kostuj (parafia Dobrzyca)  zap. 1.