NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (20.10.2024r.)

1. W ubiegłą niedzielę na Fundusz Gospodarczy zebraliśmy w Nowej Wsi 2676,55zł a w Koźmińcu 1623,52zł. Na Fundusz Papieski zebraliśmy 1356,01zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  2. W ubiegłą niedzielę w całej Polsce odbyło się liczenie wiernych uczestniczących  we Mszy św. W naszej parafii w Mszach niedzielnych uczestniczyło 527 osób. Na terenie parafii zameldowanych jest 1757 mieszkańców (stan na 31.12.2023r.), a według kartotek parafialnych na obecną chwilę faktycznie mieszka 1546 osób.
  3. Trwa miesiąc nabożeństw różańcowych. Zachęcam wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym. W Koźmińcu – w dni, w które jest odprawiana Msza św. różaniec proszę odmawiać po Mszy św., a w pozostałe dni o g. 17,oo.  W Nowej Wsi we wtorki i w niedziele rano różaniec proszę odmawiać, tak jak zawsze, czyli pół godziny przed Mszą św.,  w pozostałe dni po Mszy św. W tym tygodniu o prowadzenie różańca proszę: w poniedziałek Różę Różaniec Rodziców za Dzieci  p.w. Nawiedzenia;  w środę Członkowie Grupy Modlitwy św.  o. Pio (różaniec tego dnia będzie odmówiony w ramach Adoracji przed Mszą św.); w czwartek Różę Męska św. Józefa; w piątek Różę Różaniec Rodzin p.w. Najświętszej Rodziny; w sobotę Różę N.M.P. Królowej Korony Polskiej; w niedzielę po sumie Różę Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W Nowej Wsi w poniedziałki, środy i piątki  o g. 16,oo jest celebrowana Msza św. i nabożeństwo różańcowe dla dzieci.
  4. W środę odbędzie się spotkanie Grupy Modlitwy św. o. Pio, które rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu o g. 17,15.
  5. W przyszłą sobotę, po Mszy w Nowej Wsi w domu katechetycznym odbędzie się nauka dla rodziców i chrzestnych, którzy zamierzają ochrzcić swoje dziecko w listopadzie.
  6. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na tzw. „Świętopietrze”.
  7. W przyszłą niedzielę o g. 15,oo w Sali Wiejskiej w Koźmińcu odbędzie się Balik Wszystkich Świętych, na który serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, a zwłaszcza dzieci w strojach świętych lub aniołów. W programie wiele niespodzianek.
  8. W alejce przy grobie ks. Girjata zostały złożone pomniki. Uprzejmie proszę osoby, które tam je zostawiły, o pilny kontakt ze mną.
  9. Druczki na wypominki jednorazowe i roczne są wyłożone z tyłu kościoła. Czytelnie wypełnione kartki z wypominkami można składać  w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  10. Składam serdeczne podziękowanie panom Tadeuszowi Chałupniczakowi i Damianowi Osuchowi za pracę na rzecz parafii. Bóg zapłać.
  11. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę uprzejmie proszę w Nowej Wsi rodziny państwa: Bilińskich, Bilińskich i Gościniak a w Koźmińcu panie: Beatę Pielichowską, Patrycję i Wiolettę Lis.
  12. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzmy obfitości Bożej łaski i opieki Różańcowej Pani.