xrdadacz@wp.pl

Aktualności z „Życia parafii”

9 września 2023r. – w sanktuarium Matki Bożej Lekarki Chorych w Lutyni odbył się Rejowy Dzień Skupienia Wspólnot Żywego Różańca. Na to modlitewne spotkanie z naszej parafii udało się 47 osób.

4 września 2023r. – w obu naszych kościołach zostały odprawione Msze św. w intencji dzieci, nauczycieli, wychowawców i pań katechetek rozpoczynających nowy rok szkolny.

20 sierpnia 2023r. – W obu naszych kościołach zostały odprawione Msze św. dziękczynne za tegoroczne plony.

16 – 19 sierpnia 2023r. – 12 dziewcząt  z naszej parafii uczestniczyło w rekolekcjach w Domu Sióstr Pasterzanek w Szaflarach.

31 lipca – 4 sierpnia 2023r. – czterech chłopców z naszej parafii wzięło udział w rekolekcjach dla młodzieży męskiej w klasztorze oo. Redemptorystów w Bardzie Śląskim.

31 lipca 2023r. – rozpoczęły się prace przy odnowieniu ołtarzy w kościele filialnym w Koźmińcu.

29 – 30 lipca 2023r. – Po Mszach św. odbyło się poświęcenie pojazdów samochodowych. Na pamiątkę tego wydarzenia kierowcy otrzymali różaniec z wizerunkiem św. Krzysztofa.

6 lipca 2023r. – odbyła się tradycyjna pielgrzymka parafialna do Sanktuarium Batki Bożej Lekarki Chorych w Lutyni.

4 lipca 2023r. – rozpoczęły się prace malarskie w kościele w Nowej Wsi.

24 czerwca 2023 r. – W Kaliszu odbyło się kolejne spotkanie formacyjne Apostolatu Margaretka. Z naszej parafii w tym spotkaniu uczestniczyło 5 osób.

23 czerwca 2023r. – w obu naszych kościołach zostały odprawione okolicznościowe Msze św. z okazji zakończenia Roku Szkolnego.

11 czerwca 2023r. – W naszej parafii przeżyliśmy ten dzień, jako Niedzielę Powołań  w udziałem kleryka naszej diecezji, który podczas Mszy św. dzielił się z nami świadectwem swego powołania a po sumie spotkał się z młodzieżą  przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

8 czerwca 2023r. – W Boże Ciało, w obu naszych kościołach zostały odprawione uroczyste Msze św., po których odbyły się procesje do m4 ołtarzy zbudowanych na ulicach parafii.

8 czerwca 2023r. – Nasza parafia przeżywa jako Dzień Adoracji w ramach Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu Diecezji Kaliskiej. Adoracja rozpoczęła się po procesji Bożego Ciała a została zakończona nabożeństwem eucharystycznym o g. 20,oo.

  31 maja 2023r. – Wzięliśmy udział     w akcji zbiórki elektrośmieci prowadzoną przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”. Dochód z akcji przeznaczony jest na wsparcie polskich misjonarzy, w tym szczególnie posługi duszpasterskiej kapłana naszej diecezji ks. Tomasza Zysnarskiego w Kazachstanie. Dziękuję osobom, które przekazały na ten cel zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

W maju 2023r. – Podobnie jak w poprzednich latach, oprócz nabożeństw majowych odprawianych w kościele, przy każdej kapliczce i krzyżu przydrożnym odbyło się nabożeństwo z udziałem ks. Proboszcza, ze szczególną prośbą o pokój ma świecie i w naszej ojczyźnie oraz o dobre urodzaje i szczęśliwe żniwa dla naszych rolników

03.05.2023r. – Przeżywaliśmy doroczną uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polskiej. Uroczystości rozpoczęliśmy już w wigilię odpustu Mszą św. sprawowaną na Cmentarzu za wszystkich naszych bliskich Zmarłych i wszystkich Zmarłych Parafian. Sumę odpustową z procesją eucharystyczną i kazania na wszystkich świątecznych Mszach wygłosił ks. Kanonik Bogumił Kempa – Diecezjalny Duszpasterz Żywego Różańca.

30.04.2023r.  –  Do Stołu Pańskiego po raz pierwszy przystąpiło  jedenaścioro dzieci z klasy trzeciej, które do tego ważnego wydarzenia przygotowywane były przez panie katechetki oraz przez rodziców, bo jak powiedział kiedyś św. Jan Paweł II „Rodzina zawsze była – i nadal pozostaje- tym ludzkim środowiskiem, pierwszym i podstawowym, do którego Bóg przychodzi przez wszystkie sakramenty naszej wiary, poczynając od chrztu świętego.  Wspominając to piękne i podniosłe wydarzenie pamiętajmy, że Eucharystia daje każdej rodzinie i każdemu człowiekowi szansę na pogłębienie przyjaźni z Bogiem i na odnowienie życia zgodnie z zasadami Ewangelii. Pierwsza Komunia dziecka poszerza rodzicom drogę do tego, by zawsze karmić swoje dzieci chrześcijańskimi wartościami. Pierwsza Komunia daje też szansę na ugruntowanie czystej i bezwarunkowej wiary w młodych dziecięcych sercach. Pamiętajmy także – jak uczył św. Jan Paweł II – że dzieci potrzebują miłości, delikatności, dobrego przykładu i dojrzałości. Nie wolno ich zaniedbywać i nie można ich zawieść. Warto, aby każdy z nas  sobie to uświadomił i wdrożył w praktykę, a wtedy pierwsze spotkanie dzieci z Eucharystycznym Ciałem Chrystusa nie stanie się tylko epizodem i miłym wspomnieniem zapisanym na zdjęciach i filmie, ale głębokim przeżyciem, które na zawsze pozostawi ślad w sercu, w umyśle i w duszy młodego człowieka….    Serdeczne Bóg zapłać rodzicom za dar ołtarza  (ornat, komunikanty i hostie).

02.04.2023r. – W 18 rocznicę odejścia św. Jana Pawła II do Domu Ojca zgromadziliśmy się w kościele parafialnym o godzinie 21,00 na Apelu Jasnogórskim i nabożeństwie różańcowym w hołdzie  wdzięczności za Jego pontyfikat i naszej ufności w Jego świętość. Na zakończenie nabożeństwa oddaliśmy cześć Relikwiom św. Jana Pawła II, które znajduję się w naszym kościele.

25.03.2023r. – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego  przypomina nam  o świętości Bożego daru życia. Dlatego uroczystość tę celebrujemy w Kościele także jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie jako dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt prócz Boga nad tym darem nie ma władzy. I jeśli dziś wmawia się nam, że opowiedzenie się po stronie życia lub przeciwko niemu to prywatna sprawa, nie słuchajmy tych podpowiedzi. Każda aborcja i każda eutanazja jest wykroczeniem przeciw piątemu przykazaniu Bożemu. Przez wstawiennictwo Maryi, która przyjęła wielki dar życia i zgodziła się zostać Matką Syna Bożego, nie ustawajmy w prośbach zanoszonych do Ojca Niebieskiego w intencji każdego poczętego dziecka, modlitewnie wspierajmy każde macierzyństwo i często trudną starość. W tym roku w naszej wspólnocie parafialnej 33 osoby podjęły duchową adopcję dziecka poczętego. Jest to wspaniałomyślny i wielkoduszny gest, kiedy dobrowolnie ktoś podejmuje  dziewięciomiesięczną modlitwę w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego. Niech to dodatkowe modlitewne zobowiązanie zaowocuje wieloma szczęśliwymi narodzinami poczętych dzieci, które są przecież największym skarbem rodziny, społeczeństwa, Kościoła…

18. – 22.03.2023r. – Nasza Parafia przeżywała Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadził werbista pochodzący z Indonezji a obecnie pracujący w Rybniku o. Heribertus Florianus Wea.  W czasie niedzielnej Mszy św. w Koźmińcu o. Heribertus poświęcił figurę św. Jana Pawła II, ufundowaną przez jedną z rodzin, za co składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać. A  w niedzielny rekolekcyjny wieczór odbyła się  Droga Krzyżowa ulicami Nowej Wsi, która zakończyła się nawiedzeniem grobów naszych bliskich Zmarłych i serdeczną modlitwą o wieczny pokój dla Nich.

06. – 08.2023r. – Uczniowie szkół podstawowych przeżywali swoje Wielkopostne Rekolekcje, które przeprowadziły siostry ze Wspólnoty Miłosierdzia z Rozdrażewa. W czasie rekolekcji dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej otrzymały modlitewniki.

22.02.2023r. – Przyjęciem popiołu na nasze głowy uroczyście rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Podobnie jak w ubiegłym roku podjęliśmy  Post Parafialny polegający na tym, że każdego dnia (z wyjątkiem niedziel i uroczystości) przynajmniej jedna osoba w parafii podejmie post, tzw. ścisły w intencji: „O powrót wszystkich Parafian (dzieci,  młodzieży i dorosłych) do pełni życia sakramentalnego oraz  o pokój i zgodę na świecie, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach”.  Pomocą w przeżywaniu tego czasu ma służyć „Zdrapka Wielkopostna”,  która była dołączona do naszej parafialnej gazetki „Salve Regina”. Podjęliśmy także zbiórkę darów materialnych na potrzeby misji prowadzonych przez Misjonarzy Werbistów: „W zdrowym ciele – zdrowy duch” – środki czystości dla pacjentów misyjnych szpitali; „Znaki Wiary”  – różaniec, medalik lub krzyżyk na szyję; „Komórka na misje” – stare, niepotrzebne telefony komórkowe, do których powinna być dołączona bateria (ładowarka niekoniecznie).  Wszystkie te dary można składać przy bocznym ołtarzu do końca Wielkiego Postu.

30.01.2023r. – Zakończyła się kolęda.  W swoim imieniu,  jak również w mieniu  ks. kan. Mariana (który, w związku z moją chorobą przez trzy dni kolędował) pragnę gorąco podziękować za bardzo serdeczne przyjmowanie w większości domów kapłana z wizytą duszpasterską i za złożone ofiary, które przeznaczone są na potrzeby parafii. Serdeczne Bóg zapłać. W tym roku kolędy nie przyjęło 35 rodzin.

23.01.2023r. – Odbyło się noworoczne spotkanie Grupy Modlitwy św. o. Pio.

22.01.2023r.  – Odbył się VI Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek.

08.01.2023r. – W Niedzielę Chrztu Pańskiego, w obu naszych kościołach odbyło się indywidualne błogosławieństwo dzieci przy żłóbku, połączone ze wspólnym śpiewem kolęd.

06.01.2023. – W uroczystość Objawienia Pańskiego, większość naszych domów odwiedzili Kolędnicy Misyjni i zebrali 6 573,51zł. Ofiary te zostały przekazane na Misje św. prowadzone przez Ojców Białych Misjonarzy Afryki. Kolędnikom Misyjnym, osobom które ich podwoziły i wszystkim Ofiarodawcom składam  serdeczne podziękowanie. Serdeczne Bóg zapłać. Skan podziękowania, jakie otrzymaliśmy od Ojców Białych zamieszczony jest na następnej stronie.

01.01.2023r. – Przez wstawiennictwo Bogurodzicy modliliśmy się o pokój na świecie oraz wypraszaszalimy Boże błogosławieństwo na Nowy Rok

W 2022r. w księgach parafialnych odnotowaliśmy 24 chrzty, 9 ślubów i 23 pogrzeby. Do I Komunii Św. przystąpiło 18 dzieci.

31.12.2022r. – W obu naszych kościołach, podczas specjalnego nabożeństwa dziękowaliśmy Bożej Opatrzności za łaski 2022 r.

30.12.2022r. – W święto Najświętszej Rodziny została odprawiona Msza św. w intencji wszystkich małżonków naszej parafii, w czasie której obecni w kościele małżonkowie odnowili swoje małżeńskie ślubowania.

16.12.2022r. – W kościele parafialnym podjęliśmy modlitwę Nowenną do Dzieciątka Jezus, jako jedną z form bliższego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia.

15.12.2022r. – Ks. Sławomir Kostrzewa ze Swarzędza przeprowadził w naszej parafii Adwentowy Dzień Skupienia, w ramach którego odbyła się także spowiedź adwentowa z udziałem kapłanów naszego dekanatu.

9.12.2022r. – odbyło się spotkanie Parafialnej Rady ds. Ekonomicznych.

8.12.2023r. – W kościele parafialnym celebrowane było nabożeństwo „Godzina łaski”  po Mszy św. o g. 11,30 a w czasie wieczornej Mszy św. dzieci przygotowujące się do I-Komunii św. otrzymały medaliki.

6.12.2023r. – To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Tego dnia w czasie rorat do obu naszych kościołów przybył święty Mikołaj, który obdarował zebrane dzieci „Czekoladą Prawdziwego Świętego Mikołaja”. Dzieci zrewanżowały się  i złożyły  podarunki  w postaci przyborów szkolnych, aby święty Mikołaj  przekazał je afrykańskim dzieciom w jednej ze szkół prowadzonej przez Ojców Białych Misjonarzy Afryki. Akcja zbierania przyborów szkolnych potrwa do końca Adwentu.

27.11.2022r. – rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Dzisiaj – po trudnym okresie pandemii, która mocno zakłóciła znaną nam wcześniej rzeczywistość, a co też zaowocowało znacznym wzrostem liczby wiernych, którzy nabrali dystansu, nie powrócili do wielu praktyk religijnych a zwłaszcza do obowiązkowego udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej – jeszcze głębiej oczami wiary powinniśmy spojrzeć na Kościół. Kościół jest bowiem wielkim darem dla nas, dla tych, którzy uwierzyli w Chrystusa. Jest wspólnym podążaniem za Chrystusem do domu Ojca. W tej drodze w Kościele mamy do dyspozycji pełnię środków zbawczych, łaskę i prawdę. Przez pośrednictwo ustanowionych pasterzy prowadzi nas Duch Święty. To wielka łaska, bo we wspólnocie wiary łatwiej nam podążać do ostatecznego celu. Tym bardziej powinniśmy dobrze zrozumieć często powtarzaną w Credo prawdę: Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół…               

27.11.2022r.  – weszliśmy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Zaś kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Właśnie ten czas dobrze wykorzystajmy dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom.

20.11.2022r. – w czasie nabożeństw, które były celebrowane po każdej Mszy św., dokonaliśmy na nowo aktu oddania siebie, naszych rodzin i całej parafii Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

18.11.2022r. – odbyło się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, w czasie którego został uchwalony Parafialny Program Duszpasterski na nowy rok kościelny 2022/23, który będziemy przeżyć pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

12-13.11.2022r. – w naszej parafii przeżywaliśmy Niedzielę Różańcową, której przewodniczył i na wszystkich niedzielnych Mszach Świętych okolicznościowe kazanie wygłosił Diecezjalny Duszpasterz Wspólnot Żywego Różańca – ks. kanonik Bogumił Kempa.  W niedzielne popołudnie odbyła się wokół kościoła i na cmentarzu Procesja Różańcowa, w czasie której modliliśmy się o Boże błogosławieństwo dla naszej parafii, o ustanie wojny w Ukrainie oraz o radość wieczną dla wszystkich naszych bliskich Zmarłych.

11.11.2022r. – W Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości w kościele parafialnym w Nowej Wsi została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, a w obu kościołach w czasie specjalnych nabożeństw polecaliśmy Bożej Opatrzności losy naszej ziemskiej Ojczyzny.

11.11.2022r. – w kościele parafialnym rozpoczęliśmy nowennę przygotowującą nas do Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

22.10.2022r. – w  Seminarium Duchownym w Kaliszu,  odbyło się spotkanie formacyjne Apostolatu Margaretka. Z naszej parafii w tym spotkaniu uczestniczyło 9 osób.

16.10.2022r. – wraz z całym Kościołem w naszej ojczyźnie, przeżywaliśmy XXII Dzień Papieski pod hasłem „W blasku Prawdy”, bo rzeczywiście, jak uczył św. Jan Paweł II, w  tym blasku Prawdy, w blasku Jezusa Chrystusa, trzeba się przeglądać jak w lustrze i razem z Nim zauważać nasze dobre i mocne strony, które należy pielęgnować, aby się jeszcze bardziej umacniały, ale trzeba dostrzegać także nasze słabości, grzechy, nad którymi należy pracować, prostować to, co kręte. Po Mszy o g. 11,00  uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi przedstawili okolicznościowe widowisko słowno-muzyczne.

15.10.2022r. – odbyła się I Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Różańcowych do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Z naszej parafii na to spotkanie Wspólnot Różańcowych  udało się 20 osób.

09.10.2022r. – w czasie Mszy św. o g. 11,00 w kościele w Nowej Wsi, po okresie kandydatury,   do grona ministrantów zostali w sposób uroczysty włączeni: Tobiasz i Wojtek Kocik.

06.10.2022r. – odbyła się parafialna pielgrzymka na Jasną Górę, w której uczestniczyło 57 osób.

05.10.2022r. – gościliśmy w naszej parafii ks. Prałata Józefa Niżnika – Kustosza Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w  Strachocinie, świadka objawień św. Andrzeja Boboli. Ks. Józef odprawił Mszę św. w intencji całej naszej Parafii,  podzielił się z nami świadectwem spotkania ze świętym, mówił o rozwijającym się kulcie św. Andrzeja Boboli i ukazał nam, że święty Andrzej jest niezłomnym Patronem Polski, obrońcą naszych granic i orędownikiem Pokoju.

19.09.2022r. – w kościele parafialnym została odprawiona Msza św. w intencji dzieci i młodzieży z okazji święta ich Patrona św. Stanisława Kostki. Po Mszy św. dzieci spotkały się w Domu Katechetycznym na wspólnej zabawie.

18.09.2022r. – w kościele filialnym w Koźmińcu przeżywaliśmy uroczystość odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża świętego. Sumę odpustową odprawił i kazania na wszystkich Mszach niedzielnych wygłosił Redemptorysta z Barda  – o. Piotr Andrukiewicz.

17.09.2022r. – w Kaliszu odbyło się Diecezjalne Święto Ministranta. Z naszej parafii w tym wydarzeniu uczestniczyli tylko dwaj ministranci z Koźmińca.

10.09.2022r. – w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu srebrni i złoci jubilaci odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie i zawierzyli siebie opiece św. Rodziny. Z naszej parafii w tej Pielgrzymce Jubilatów uczestniczyły dwa małżeństwa świętujące w tym roku Złote Gody.

10.09.2022r. –  w Sanktuarium w Lutyni odbędzie się Rejonowy Dzień Skupienia dla Wspólnot Żywego Różańca. Z naszej parafii w tym spotkaniu uczestniczyło 39 osób.

01.09.2022r. – w obu naszych kościołach zostały odprawione Msze św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego, w czasie których

27.08.2022r. – w nocy spłonął w Koźmińcu dom p. Nitarskich. W pożarze zginął śp. Kazimierz. Na pomoc pogorzelcom zebraliśmy 9 798,50zł.  Serdeczne Bóg zapłać za te ofiary.     

21.08.2022r. – w obu naszych kościołach zostały odprawione Msze dziękczynne za tegoroczne plony.

23-24.07.2022r. – po Mszach św. odbył się obrzęd błogosławieństwa pojazdów samochodowych. Ofiary składane z tej okazji przeznaczane są na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Na ten cel zebraliśmy 1 877,50zł. Serdeczne Bóg zapłać.

07.07.2022r. – 20 osób z naszej parafii udało się do Narodowego Sanktuarium św. Józefa na modlitwę w intencji rodzin i w obronie życia.

07.07.2022r. – odbyła się tradycyjna pielgrzymka do – Sanktuarium Matki Bożej Lekarki Chorych w Lutyni. Msza w Lutyni była odprawiona o g. 9,oo.

24 czerwca 2022r. – w czasie Mszy Świętych, w obu naszych kościołach, dziękowaliśmy Panu Bogu za trud całorocznej pracy uczniów, nauczycieli, katechetów i wychowawców i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

16 czerwca 2022r. – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Dziękowaliśmy Bogu za dar Eucharystii, prosiliśmy Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu w czasie Mszy świętych i procesji do czterech ołtarzy, które odbyły się w Nowej Wsi i w Koźmińcu. Przez cały Tydzień Eucharystyczny Parafianie (dosyć licznie) gromadzili się w obu kościołach na codziennych Mszach świętych i procesjach Eucharystycznych.

13 czerwca 2022r. – przypadł kolejny Dzień Fatimski. „Różaniec – szkołą medytacji” – to temat kazania w czasie Eucharystii, a po niej odbyła się procesja różańcowa wokół kościoła z figurą MB Fatimskiej i z zapalonymi świecami.

8 czerwca 2022r. – w naszej parafii odbyła się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach wieczystej Adoracji w naszej diecezji.

1 czerwca 2022r. – z okazji przypadającego Międzynarodowego Dnia Dziecka w kościele parafialnym odprawiona została Msza św., w czasie której modliliśmy się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców. Po Mszy każde z obecnych dzieci otrzymało od ks. Proboszcza słodki upominek.

W maju, podobnie jak w ubiegłych latach, oprócz tradycyjnych nabożeństw majowych odprawianych w kościele, Parafianie gromadzili się na modlitwie przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych – przy każdym z nich jedno nabożeństwo poprowadził ks. Proboszcz.

13 maja 2022r. – przeżywaliśmy Dzień Fatimski. Po raz pierwszy w historii naszej parafii w ramach obchodów Dnia Fatimskiego odbyła się procesja różańcowa – po raz pierwszy w Dniu Fatimskim w historii naszej parafii z feretronem MB Fatimskiej.

3 maja 2022r. – przeżywaliśmy odpust parafialny ku czci NMP Królowej Korony Polskiej. Obchody odpustu tradycyjne rozpoczęliśmy w Wigilię Uroczystości Mszą św. sprawowaną na Cmentarzu w intencji wszystkich Zmarłych Parafian. Sumę odpustową z procesją eucharystyczną celebrował i kazania na wszystkich Mszach wygłosił o. Marek Kowalik, werbista z Górnej Grupy, a wcześnie wieloletni misjonarz Ghanie.

27.04.2022r. – jako wyraz wdzięczności za łaskę Pierwszej Komunii Świętej odbyła się pielgrzymka do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

24.04.2022r. – tradycyjne już w naszej parafii, w Święto Miłosierdzia Bożego, po południu zostało odprawione nabożeństwo Drogi Światła i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

24.04.2022r. – do I Komunii świętej Przystąpiło w naszej parafii 18 dzieci. Rodzice w darze ołtarza ufundowali do obu kościołów figury św. Józefa.

15/16.04.2022r. – ramach obchodów Triduum Paschalnego, w obu naszych kościołach, odbyła się całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.

W Wielkim Poście – rozprowadzaliśmy w naszej parafii: baranki do święconki z białej czekolady, paschaliki na stół Wielkanocny oraz serwetki do koszyczka ze święconką lub na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży tych rzeczy został przeznaczony na pomoc najuboższym.

W ramach pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy, została przeprowadzona w naszej parafii, przez panie z Parafialnego Koła Caritas, zbiórka środków czystości i opatrunkowych oraz żywności. Dary te, o wartości około 6 500zł. zostały dostarczone do Ośrodka Caritas w Dobieszczyźnie 29.03.2022r.

26.03. – 30.03.2022r. – przeżywaliśmy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadził o. Joel Kokott – franciszkanin z Wejherowa. W niedzielny wieczór (17.03.), po dwuletniej przerwie spowodowanej ograniczeniami sanitarnymi związanymi z pandemią, odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Nowej Wsi.

25.03.2022r. – w łączności z Ojcem Świętym i całym Kościołem, w czasie Mszy św. sprawowanej o nawrócenie Rosji i o ustanie wojny na Ukrainie, dokonaliśmy Aktu Zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy świętej odbyła się całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji ustania wojny i pokoju na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie i w naszej Ojczyźnie.

25.03.2022r. – po raz 16 nasza parafia włączyła się w dzieło ochrony ludzkiego życia. W tym roku Duchową Adopcję Dziecka Poczętego podjęło 24 naszych parafian.

21-23.03.2022r. – uczniowie szkół podstawowych naszej parafii uczestniczyli w Rekolekcjach Szkolnych, które poprowadził o. Emmanuel Noufe ze Zgromadzenia Ojców Białych Misjonarzy Afryki.

26/27 luty 2022r. – w Niepokalanowie i w wielu parafiach w Polsce odbyła się „Noc Walki o Boże Błogosławieństwo dla Polski”. Nasza parafia włączyła się w tę modlitwę. W sobotę o g. 22,oo została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny a po niej odbyła się całonocna (do g. 8,oo) Adoracja Najświętszego Sakramentu. Cieszy fakt, że we Mszy św. i Adoracji uczestniczyło sporo osób, także spoza naszej parafii.

02.03. – 16.04.2022r. – Podobnie, jak w ubiegłym roku podjęliśmy w Wielkim Poście Post Parafialny polegający na tym, że każdego dnia (z wyjątkiem niedziel i uroczystości) przynajmniej jedna osoba w parafii pościła w intencji: „O powrót wszystkich Parafian (dzieci, młodzieży i dorosłych) do pełni życia sakramentalnego oraz o pokój i zgodę na świecie, na Ukrainie, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach”.

04.02.2022r. – W I Piątek Miesiąca dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej zostały poświęcone i wręczone modlitewniki.

23.01.2022r. – odbył się V Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek.

01.01.2022r. – rozpoczęliśmy Nowy Rok upraszając Bożą Opatrzność przez wstawiennictwo Świętej Bożej Rodzicielki Maryi o dar pokoju w świecie i w naszych sercach.

.