NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCY (28.04.2024r.)

1.  Składam podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości bierzmowania i I Komunii św. Dziękuję także Rodzicom młodzieży, która w środę przystąpiła do sakramentu Bierzmowania za ufundowanie w znacznej części ręcznie wykonanych: krzyża i dwóch lichtarzy na ołtarz posoborowy do kościoła parafialnego (ofiary zebrane na dar ołtarza wyniosły 4 795zł a za krzyż i lichtarze i świece zapłaciliśmy 6 800zł.) oraz Rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych za pokrycie kosztów renowacji zabytkowego pacyfikału.  Serdeczne Bóg zapłać.
  2.  Dzieci Pierwszokomunijne będą się spotykać na Mszach w ramach „Białego Tygodnia”: w poniedziałek, wtorek i środę o g. 16,3o, w czwartek na Mszy o g. 20,oo, w piątek na Sumie Odpustowej o g. 12,oo, w sobotę o g. 19,oo  i w niedzielę o g. 11,oo.
  3. W środę wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzili się wokół ołtarza na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. W Jej szkole uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszej parafii nabożeństwo majowe będziemy celebrowali w dni powszednie po Mszach św., a w niedzielę po Mszy o g. 11,oo. Gromadźmy się także przy krzyżach i przydrożnych kapliczkach na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych i Apelu Jasnogórskiego. W tym tygodniu nabożeństwo z moim udziałem będzie odprawione o g. 20,3o: w środę przy krzyżu k. p. Juskowiak a w sobotę przy krzyżu w Polskich Olędrach.
  4.  We wtorek w czasie Mszy o g. 17,3o dzieci z klasy IV będą celebrować rocznicę I Komunii św.
  5.  We wtorek przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej i o modlitwie za naszych rodaków mieszkających poza granicami ojczyzny.
  6. W czwartek w Nowej Wsi, tak jak w każdy I Czwartek miesiąca, Grupa Adoracyjna od g. 8,oo do g. 19,oo będzie wielbić Najświętszy Sakrament – zachęcam wszystkich Parafian do włączenia się w tę adorację.
  7.  Spowiedź przed I Piątkiem będzie w kościele parafialnym w czwartek od g. 19,15.
  8. W piątek 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Tego dnia przypada w naszej parafii odpust. Uroczystości odpustowe, którym będzie przewodniczył o. Leszek Zabdyr – Redemptorysta z Barda rozpoczniemy Mszą św. za wszystkich Zmarłych Parafian sprawowaną (jeśli pogoda pozwoli) na Cmentarzu w czwartek o g. 20,oo. Msze św. w piątek 3 maja, będą odprawiane: w Koźmińcu o g. 9,3o i w Nowej Wsi o g. 8,oo i suma odpustowa z procesją eucharystyczną o g. 12,oo. Uprzejmie proszę o niesienie podczas procesji baldachimu, feretronów i sztandarów a dziewczynki o sypanie kwiatków (próba sypania kwiatków w środę o g. 17,oo).  Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
  9.  Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę od g. 9,oo. Chorych proszę  zgłaszać w zakrystii bądź telefonicznie.
  10. W sobotę w Nowej Wsi o g. 18,oo będzie odprawione nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.
  11. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej diecezji a przed kościołem będziemy zbierać ofiary na rozwój naszego diecezjalnego radia: Radia Rodzina.
  12. W przyszłą niedzielę o g. 13,3o odbędzie się spotkanie w Parafialnym Klubie Ludzi Złotego Wieku
  13. Również w przyszłą niedzielę na g. 15,oo zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych na majówkę przy figurze Jezusa Miłosiernego: Koronka  do Miłosierdzia Bożego, nabożeństwo majowe, recytacja poezji Maryjnej, wspólny śpiew. Następnie konkursy, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży  a dla wszystkich – niespodzianka.
  14. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” przeprowadzi zbiórkę elektrośmieci w parafiach naszego regionu dnia 29 kwietnia br. Dochód z akcji przeznaczony jest na wsparcie polskich misjonarzy. Osoby posiadające zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny mogą dostarczyć go na parking przed kościołem w Nowej Wsi w poniedziałek (29 kwietnia) do godziny 12,oo.
  15. Składam serdeczne podziękowanie panom Lucjanowi i Henrykowi Zmyślonym, p. Tadeuszowi Chałupniczakowi za dwa dni pracy w tym tygodniu na rzecz parafii oraz za pomoc p. Rafałowi Szczotka. Serdeczne Bóg zapłać.
  16. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę uprzejmie proszę w Nowej Wsi rodziny państwa: Głód, Walczak, Kęsy a w Koźmińcu panie: Kingę Marciniak, Justynę Tuźnik, Justynę Jukowiak.
  17. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzmy obfitości łask Zmartwychwstałego Pana i opieki Matki Najświętszej.
  18. Zapowiedź przedślubna: Tomasz Panek (parafia Nowa Wieś) i Julia Kostuj (parafia Dobrzyca)  zap. 2.